четвер, 23 квітня 2020 р.

Навчання під час карантину 11 клас



Тема. Економіка України в міжнародному поділі праці:
Сучасні риси національної економіки України (27.04)
Мета: актуалізувати та поглибити знання щодо сучасного стану економіки України та її місці у світі, розвивати уміння працювати з  інтернет-ресурсами (вікіпедією); виховувати  уважність та аналітичні здібності, патріотичне ставлення до України.

                                           Хід вивчення теми


Вивчення нового матеріалу
Сучасні риси національної економіки України
Перегляньте презентацію
 Економіка України — це ринкова економіка, що розвивається, 47-ма в світі за розміром ВВП за ПКС — 391.53 млрд доларів (оцінка МВФ за 2018 рік). Основу української економіки становлять багатогалузева промисловість, сільське господарство і сфера послуг.  ВВП (ПКС) на душу населення за даними МВФ  у 2018 році склав 9283 дол. США.  

Конкурентні переваги України на світових   ринках сільськогосподарської продукції, рудної сировини і металів 
Рушійною силою розвитку вітчизняного сільського господарства у 2018 р., як і раніше, лишалося експортноорієнтоване виробництво продукції рослинництва (зернових та олійних культур) у сільськогосподарських підприємствах, особливо великих. Водночас активізація попиту на продовольство на внутрішньому ринку сприяла розвитку вітчизняного тваринництва. 

Сучасні тенденції та регіональні відмінності розвитку енергетики в Україні
Слабке впровадження високих технологій, відсутність інноваційної інфраструктури, низька інноваційна активність – все це унеможливлює характеризувати будь-який з регіонів України як високотехнологічний.

Замкнутий технологічний цикл розроблення і виробництва літаків  в Україні, експорт та імпорт авіаракетної техніки
Україна належить до небагатьох країн світу, що володіють повним циклом (макротехнологією) створення авіаційної техніки, і займає провідне місце на світовому ринку в секторі транспортної та регіональної пасажирської авіації. За рівнем розвитку літакобудування Україна належить до найбільш розвинутих держав. Таку промисловість мають п'ять — шість держав, які застосовують високі технології. Авіаційні заводи : Державне підприємство «Антонов» ( у його складі Харківське державне авіаційне виробниче підприємство). Авіаремонтні заводи – Вінницький, Запорізький, Львівський, Луцький та інші.
Виробники гелікоптерів розташовані  в Києві та області, Вінниці, Закарпатській області, Запоріжжі.

Виробництво автомобілів, сільськогосподарської техніки:                      тенденції розвитку, міжнародне кооперування
   За останні роки через економічну кризу та нездатність протистояти засиллю іноземної продукції автомобілебудування України суттєво змінилося як за характером своєї діяльності, так і за розміщенням. Запорізький та Кременчуцький заводи нині припинили випуск власних марок автомобілів і перейшли на великовузлове складання легкових автомобілів та позашляховиків компаній Німеччини, Республіки Кореї, США.
Перегляньте презентацію

YI. Домашнє завдання:
1.Опрацювати    текст підручника, параграф 30,31
2. Дослідіть, мийні засоби яких торгових марок застосовіує ваша родина.                 З'ясуйте, за кордоном чи в Україі їх було вироблено
3. Виконайте тести 


Практична робота № 10 (04.05)

Тема: Аналіз секторальної структури економіки України





Домашнє завдання
1.Поясніть чинники розвитку та особливості розтаування підприємств з виробництва фармацевтичної продукції або товарів побутової хімії в Україні.





Немає коментарів:

Дописати коментар