неділя, 6 вересня 2020 р.

Навчання під час карантину 7 клас

   Тема Куляста форма Землі та її географічні наслідки.

            Рухи Землі ,їх наслідки (07.09.20)

Мета уроку :познайомити учнів із формою Землі

                         з"ясувати географічні наслідки форми

                        розглянути рухи Землі

                        визначити наслідки рухів Землі

                        поглибити знання про кулясту форму Землі  та рухи

                        розповісти про пояси освітлення

                        дати характеристику поясам освітлення

                        розвивати зв'язне  мовлення

                        виховувати цікавість до вивчення теми


Хід уроку

https://meet.google.com/zqt-xmki-dmf

v  Які ви знаєте джерела географічної інформації?

v  Назвіть методи географічних досліджень

v  Які вам відомі карти за маштабом?

v  Назвіть класифікацію карт за змістом

v  За признченням  карти бувють ...

v  Які вам відомі карти за охопленням територіі

1. Перегляньте відео

2.Перегляньте презентацію

https://naurok.com.ua/prezentaciya-kulyasta-forma-zemli-ta-geografichni-naslidki-7-klas-48262.html

Земля має два головні рухи: добовий — навколо її уявної осі, і річний — навколо Сонця. 

Є чотири основних положення Землі під час руху навколо Сонця: весняне й осіннє рівнодення, зимове і літнє сонцестояння. Весняне й осіннє рівнодення бувають відповідно 21 березня і 23 вересня. Під час літнього сонцестояння (22 червня) на північну половину Землі сонячне проміння падає під більшим кутом. Полудневе Сонце в цей день стоїть у зеніті на північному тропіку; у Північній півкулі тоді літо, а в Південній півкулі — зима. Там у цей час проміння падає на земну поверхню похиліше. Під час зимового сонцестояння (22 грудня) положення Землі прямо протилежне її положенню під час літнього сонцестояння.

А чи знаєте ви ,що таке і які існують пояси освітлення ?

Пояси освітлення  - це смуги ,що різняться висотою полуденного Сонця над горизонтом,тривалістю дня,освітленням та тепловими умовами

Розвяжіть тести

https://naurok.com.ua/test/start/12651

Висновок :освітлення і нагрівання Землі залежить від географічної широти ,що ближче до екватора ,то кут падінн сонячних променів більший .

Підсумок  уроку

v  Що таке геоїд?

v  Які географічні наслідки форми Землі?

v  Які ви знаєте рухи Землі ?Дайте їм характеристику

v  Що таке пояси освітлення ?

v  Які вам відомі пояси освітлення ?Д е вони знаходяться ?

Домашнє завдання

  Опрацювати відповідний параграф підручника       

 














Немає коментарів:

Дописати коментар